Täna hiivame otsad ja lükkame WOWW aluse kai küljest lahti. Kuulutame välja võidujooksu valuuta EUR ja WOWW osaku vahel. Alustamise hetkel, 1. aprillil 2021, maksab üks WOWW osak täpselt üks euro. Sellline osaku hinnastamine on taotluslik, sest tore on ju aasta, kahe ja kümne pärast täpselt mõõta, et mitu protsenti või korda üks WOWW osak on suuremaks paisunud kui euro, mis on endiselt täpselt üks euro.

WOWW fond alustab kinnisvarasse investeerimist 300 tuhande euro suuruse osakute hulgaga. Mitte, et ette hoobelda, aga loomulikult ei ole eurol selles võistluses šanssigi. Aga seda ei saa valuutale EUR ka mitte pahaks panna, see polegi tema eesmärk. Euro eesmärk on, et me saaksime poest piima, leiba ja muud tarvilikku osta. Teda tuntakse laialt kõikjal ja ta sobib maksevahendiks väga hästi. 

Probleem tekib siis, kui inimesed ekslikult arvavad, et euro sobib ka pikaajaliselt oma väljateenitud säästude hoiustamiseks. Selleks ta kohe üldse ei sobi ja ma ennustan, et mida aeg edasi, seda vähem ta seda sobib, sest neid eurosid tuleb ju üha juurde meie süsteemi. Enne veel, kui ma jõuan antud lause lõpetada, on juba jälle mõned miljonid eurod juurde süsteemi tulnud (see on konservatiivne hinnang).

  • WOWW osakud seevastu vastavad kindlale hulgale ruutmeetritele kinnisvarale, mis igal ajahetkel (näiteks siis kui Sa magad) toovad nende omanikele tulu.
  • Samuti tekib tulu, kui kinnisvara väärtus kasvab – aga see toimubki tegelikult peamiselt hoopis eurode väärtuse langusest, mitte kinnisvara väärtuse tõusust.

Eurodel puudub sisuline väärtus (raha teenimise võime), neil on ainult kokkuleppeline väärtus, maksevahendina. WOWW osakud omavad aga fondi ja fond omab kinnisvara, mis on inimestele eluliselt vajalik. Keegi meist ei saa elada ilma kindla peavarjuta, vähemalt siin laiuskraadil mitte.

Üheskoos kinnisvarasse raha paigutada on efektiivne peamiselt järgnevatel põhjustel:

  • Kogu raha on pidevalt invsteeritud. Kui Sa investeerid üksi ja Sul on näiteks 20 000 eurot, siis Sa ei saa ju ühtegi korterit selle raha eest osta ja Su tootlus on 0%.
  • Haldamine on ühine, see on kokkuhoiu koht.
  • Ostud toimuvad süstemaatiliselt. Turu madalseisu korral saab fond kasutada finantsvõimendust.

Käesoleva blogi eesmärk on regulaarselt avaldada meie mõtteid raha osas – mida näeme ja kuuleme, mis silma torkab. Kui selle käigus õnnestub rohkem inimesi enda raha säästma ja investeerima inspireerida, siis on see meie jaoks väga WOWW – me muudame inimeste elusid.