Kas ka Sina oled üks neist paljudest, kes sõidab end vaeseks? Mina näiteks konkreetselt olen. Või õigemini olin, sest enam ma seda ei tee. Aga pikalt sai ennast vaeseks sõidetud küll. Ma seletan lähemalt, mida silmas pean.

50% reegel
Kõik olukorrad on individuaalsed, aga levinud rusikareegli järgi: Kui Su sõidukite koguväärtus moodustab 50% või enam Sinu aastasest kogusissetulekust, siis oled Sa oma auto ori, finantsiliselt. See on raskesti ümberlükatav fakt. Kui auto väärtus moodustab üle poole, siis jääb Sulle ainult hädapärane toimetulek, et ellu jääda, midagi säästa või planeerida ei ole võimalik.

Kui näen, tunnen Sulle kaasa
Jõukuse genereerimise kõige olulisem instrument on Sinu sissetulek. Sissetulekust tekivad säästud ja säästud saab suunata investeerimisse. Kui Su auto maksab 50 või enam protsenti aastatulust, siis pole lootustki hakata jõukust kasvatama. Seega, kui ma näen Sind hirmkalli autoga, mis küündib võib-olla isegi Su terve aasta sissetulekuni või rohkem, siis ma ei patsuta Sulle õlale, kiites kui hästi Sul läheb. Ma tunnen Sulle hoopis kaasa.

Vabandusi enda jaoks liiga kalli auto ostmiseks leiab lõputult. Müügimees ütleb, et remont läheb kallimaks kui liisingumakse (ise sõidab vana autoga, tõestisündinud olukord, muide), sõber soovitab, et lapsi peaks sõidutama turvalisema autoga jne. Põhimõte on sama – me tekitame tühja koha pealt vajaduse ja tarbime üle. Käitume rumalalt ja laseme emotsioonidel oma elu finantsiliselt põhja vedada.

Suguvõsa rikkaim inimene
Ainuüksi autoga mõistlikult majandades ja vabanenud raha investeeringutesse suunates on aastate jooksul võimalik koguda jõukust sadu tuhandeid ning elu jooksul miljoneid eurosid. Kui sõidad mõned aastad odava autoga ja investeerid, siis võid hiljem osta praktiliselt ükskõik millise auto. Kui mõtled summale 1,5 miljonit eurot (jah, see on pika aja jooksul võimalik autodega teisiti majandades tekitada), siis kas Sinu suguvõsas on kellegil selline summa täielikult likviidseid vahendeid olemas? Võib-olla on, statistiliselt keskmiselt, pigem mitte.

Saa üle ja ära võrdu oma autoga. Tee endale teene – müü liisinguauto maha ja alusta oma WOWW elu. Lõhkilaenatuna ilusas autos istuda ei ole üldse mõnus, usu mind, olen proovinud. Mõtle, kui palju jõukust Sa vabaneva rahaga teenida saad.
Pildid / WOWW dot