Igaks juhuks ütlen, et me pole kommunismi või geriljasõdade pooldajad. Alberto Korda poolt õnnestunult üles võetud foto on lihtsalt oma elu hakanud elama ja muutunud lihtsustatud ja stiliseeritud kujul revolutsiooni universaalseks sümboliks.

Meie revolutsioon seisneb siin selles, et inimesed, kes kõigi eelduste kohaselt peaksid kogu elu kuulekalt ja vaguralt oma ülemusi kuulama ja vaikselt oma tööd tegema, võivad nüüd tulla barrikaadidele! Tõusta üles ja loobuda terve elu töötamisest. Teha, mida iganes nad oma eluga tegelikult teha tahavad (kasvõi edasi töötada, aga sel juhul juba vabast tahtest, mitte sundusest).

Inimkonna ajaloos ei ole üksikindiviidi jõukuse akumuleerimiseks olnud mitte kunagi nii soodsaid tingimusi, kui on täna. Küll aga varitsevad ka mõned ohud! Ma esitan väikese omapoolse loendi, milles põhilised nipid seisnevad:

  • Raha teenimine – Kõigepealt peab Sul olema sissetuleku allikas. Kindel töö või stabiilne äri, mis tahes sissetulek see on, ilma selleta mitte kuidagi ei saa. Sest kõige olulisem rikkuse genereerimise tööriist on Sinu sissetulek. Hea uudis on see, et Sa ei pea rikkaks saamiseks olema kõrgepalgaline töötaja, piisab kui Sul on lihtsalt normaalne ja stabiilne töökoht.
  • Raha säästmine – See on nüüd salakavalaim osa! See kõlab lihtsalt, aga reaalselt on seda osa kõige raskem teha. Nimelt on kogu turumajanduslik süsteem nõnda üles ehitatud, et kaupmehed tekitavad oma kaupa meile turustades (vahel ka pähe määrides) alati suhteliselt tühjalt kohalt nõudluse ja meelitavad meid kogu teenitud raha ära kulutama. Asi pole peamiselt sissetuleku suuruses, vaid oskuses kulutada iga kuu vähem, kui teenid, nii kogunevad säästud.
  • Raha investeerimine – Säästmine üksi Sind palju ei aita, Sa pead säästud edasi tulutoovatesse varaklassidesse investeerima, eelkõige kahte ajalooliselt kõige tulutoovamasse instrumenti: kinnisvarasse või aktsiatesse. Siis hakkab raha Sinu eest tööle. Kui Sa neid eurosid niisama padja all hoiad, siis see on küll oluliselt parem, kui üldse mitte säästa, kuid siiski väga poolik lahendus, sest sellisel juhul ei saa sa kasu "kaheksandast maailmaimest".
  • Liitintressi imepärane vägi – Kogu nipp on reinvesteerimises. Selle asemel, et tulu alguses välja maksta, lastakse sel edasi kasvada. Nipp on jällegi alla võimete elamises, muidu see lumepall veerema ei hakka. Näiteks igakuiselt 300 eurot investeerides, muudab liitintress selle 12% tootluse juures vähem kui 30 aastaga enam kui miljoniks euroks – kas pole mitte maagiline?

See sai nüüd selline väga üldine esmane pilt investeerimisest ja rikkaks saamise võimalustest. Edaspidi on meil blogipostitustes plaanis teemasid täpsemalt lahata.

Sina aga võiksid vahepeal meiega ühendust võtta, näiteks kontaktvormi kaudu. Meil on tasuta nõustamise teenus investeerimisest huvitanutele. Kaardistame Sinu võimalused, anname nõuandeid ja vastame kõigile küsimustele. Ole julge ja tee esimene samm, see võib muuta tervet Sinu elulugu.