Lombok – Indoneesia hästi hoitud saladus

19.06.2019

Indoneesia suurim turismimagnet on kahtlemata Bali. Kuna Balile on kõigil korraga üha raskem ära mahtuda, siis on mõistlik vaadata ka muid saari tuhandete Indoneesia saarte seast... Meie jaoks jäi esimesena silma kohe Bali kõrval asub Lombok, mis võlub oma salapärasuse ja eksootilisusega, kuid on samas ikkagi piisavalt suur ja põnev!

Järgnevalt kolm mõtet, miks võiks kaaluda reisi Lombokile, võrreldes Baliga:

1. Vähem turiste
Suurenenud turistide arvu tõttu ei ole enam Balile järele jäänud palju traditsionaalseid külasid ning paljud vaatamisväärsused on tihti ülerahvastatud. See ei pruugi paljude jaoks segav faktor, ent neile, kes tahavad rahulikumat keskkonda, sobib Lombok ideaalselt.

Lombok on eriti populaarne mesinädalate sihtpunkt just oma rahuliku keskkonna tõttu. Vähem pidusi, vähem turiste ning massiüritusi. Paljude jaoks on tihti häiriv ka liiga tihe liiklus, pidevad ummikud ning rahvarohked tänavad, Lombokil on aga piisavalt ruumi, et turistid saaksid jalgratastel imekauniste randade vahel ringi liikuda ning ümbritsevat loodust nautida. 

2. Madalad hinnad
Bali hinnatase on viimastel aastatel vähehaaval pidevalt tõusnud. Lombokil saab kaks inimest keskmises restorani kõhu täis alla kümne euro ning kohaliku õlle saab kolme euro ringis. Kui võrdluseks võtta vana hea McDonald's, siis eine maksumus Lombokil on kolme euro ringis. Hommikuse Cappucino näiteks saab kätte alla kahe euro.

3. Rannad & vaatamisväärsused
Lombok on kuulus oma imeilusate randade poolest, sealhulgas ka maailma kuulus Pink Beach. Lombokil on mitmeid koski: Tiu Teja, Tiu Kelep ning Benang Kelambu. Kohe Lomboki kõrval on imeilusad Gili saared. Kui nendest väheks jääb, saab alati praamiga külastada ka Bali vaatamisväärsusi.

Vaata meie Indoneesia grupiostu reisi pakumist siit.

Kaisa Koppel

Reisikorraldaja
kaisa@woww.com

Kaisa Koppel

Reisikorraldaja
kaisa@woww.com