Kas ka Sina oled üks neist paljudest, kes sõidab end vaeseks? Mina näiteks konkreetselt olen. Või õigemini olin, sest enam ma seda ei tee. Aga pikalt sai ennast vaeseks sõidetud küll. Ma seletan lähemalt, mida silmas pean.

Kõik olukorrad on individuaalsed, aga levinud rusikareegli järgi: Kui Su sõidukite koguväärtus moodustab 50% või enam Sinu aastasest kogusissetulekust, siis oled Sa oma auto ori, finantsiliselt. See on raskesti ümberlükatav fakt. Sellele mõeldes näib, nagu me jätkaks talupoeglikku teo- või pärisorjust. Inimesele jääb ainult hädapärane toimetulek, et ellu jääda, miski kõrgem instants riisub aga rahalise koore.

Jõukuse genereerimise kõige olulisem instrument on Sinu sissetulek. Sissetulekust tekivad säästud ja säästud saab suunata investeerimisse. Kui Su auto maksab 50 või enam protsenti aastatulust, siis pole lootustki hakata jõukust kasvatama. Seega, kui ma näen Sind hirmkalli autoga, mis küündib võib-olla isegi Su terve aasta sissetulekuni või rohkem, siis ma ei patsuta Sulle õlale, kiites kui hästi Sul läheb. Ma tunnen Sulle hoopis kaasa.

Igaljuhul on ühtaegu kurb ja ka pisut koomiline mõelda, et me toome endale Saksamaalt (rahvus, kes on vahelduva eduga ikka Eestimaad valitsenud) tihti finantsiliselt üle jõu käiva pool-uue auto ja maksame selle eest rahaga, mis otseselt või kaudselt viib intressitulu Rootsi (rahvus, kes samuti on Eestis pikalt valitsenud). Saksa pensionärid (nt BMW) ja Rootsi pensionärid (nt Swedbank) aga on meile rumaluse eest tänulikud, kuna nad omavad nende ettevõtete aktsiaid.

Orjuse olemus on sadade aastate taguse olukorraga sarnane, aga vahendid on muutunud. Sunduse asemel lähenevad nüüdsed isandad meelitamisega. Finantsreklaamid kutsvad Sind laenu ja liisingut võtma, autotootjad turundavad uusi ilusaid mudeleid. Kui see Mercedes-Benz lõpuks viis või rohkem aastat vanaks saab, siis me saame ta endale, käiakiviks kaela. 

Vabandusi enda jaoks liiga kalli auto ostmiseks leiab lõputult. Müügimees ütleb, et remont läheb kallimaks kui liisingumakse (ise sõidab vana autoga, tõestisündinud olukord, muide), sõber soovitab, et lapsi peaks sõidutama turvalisema autoga jne. Põhimõte on sama – me tekitame tühja koha pealt vajaduse ja tarbime üle. Käitume rumalalt ja laseme emotsioonidel oma elu finantsiliselt põhja vedada.

Ainuüksi autoga mõistlikult majandades ja vabanenud raha investeeringutesse suunates on aastate jooksul võimalik koguda jõukust sadu tuhandeid ning elu jooksul miljoneid eurosid. Kui sõidad mõned aastad odava autoga ja investeerid, siis võid hiljem osta praktiliselt ükskõik millise auto. Broneeri WOWW personaalne nõustamine ja vahetame mõtteid!

Saa üle ja ära võrdu oma autoga. Tee endale teene – müü oma liisinguauto ja alusta oma WOWW elu. Lõhkilaenatuna ilusas autos istuda ei ole üldse mõnus, usu mind, olen proovinud. Mõtle, kui palju jõukust Sa vabaneva rahaga teenida saad.