Almost everyone has somewhere, ever, someone realtor caused a vomiting reflex. But what really matters, why does a brokerage service have a rather negative image?

Kinnisvara esindamine, vahendamine on sellise olemusega valdkond, et kui suu on peas, mobiiltelefon olemas ja vanust üle 18. aasta, siis otsest sisenemisbarjääri maaklerina tööle asumiseks ju pole. See tekitabki olukorra, kus paljude väärt asjatundjate kõrval on kordades rohkem selliseid teenusepakkujaid, kes müügi soodustamise asemel seda võivad hoopis kahjustada.

Tore oleks, kui maaklerid oleksid läbinud sellise kadalipu, nagu tipparstid Mustamäe PERH´i viimasel korrusel, või juristid kuldse kolmiku büroodes. Kvalifikatsiooni hierarhiat on küll proovitud aastaid Eestis luua, aga see ei ole reaalsuses arvestatavalt toimima hakanud.

Toon siinkohal välja mõned tüüpilise öäk-maakleri tunnused, isiklike kogemuste pinnalt:

  • Ebalevad vastused – Maakler on ebapädev, aga üritab end jutuga kuidagi välja keerutada. Umbes nagu koolipoiss, kel on tunniks õppimata ja kes kutsutakse suulisele vastamisele klassi ette.
  • Maakleri huvid on esikohal – Sa tunnetad selle ära, kui maakler hakkab tehingut tuimalt läbi suruma. Maakleril tekib kärsitus, tüdimus. Teda lihtsalt ei huvita Sinu soovid, vaid tema enda tulemustasu ja tehingu kiirus. 
  • Valed ja pooltõed – Nii ebapädevusest kui ka tehingu läbisurumise soovist esitatakse terve rida valesid väiteid. Sa saad sellest aru, kui küsid midagi, millele Sa ise juba vastust tead.
  • Ebasiiras olek – Maakler ajab vahetpidamata mingit pläma, mida ta tõsiselt ei mõtle. Ilmselt üritavad müügitöötajad mõttetu lobaga kujundada soodsat õhkkonda. Tulemus on vastupidine, sest ebasiiras hoiak on läbinähtav ja kliendi jaoks ka tüütav.

Nüüd oleks paras aeg teatada, et ka mina olen kinnisvaramaakler, kind of. Kogu eelnevat teksti arvestades peaaegu häbi tunnistada, aga ma praktiseerin jah, pisut. Kinnisvaral baseeruvat fondi juhtides on hea vahel arvutimonitori tagant välja tulla ja vaadata, mis päris (kinnisvara)maailmas toimub. WOWW lehe jaluses asuvast menüüst leiad soovi korral lisainfot.

Lõpetuseks lisan veel ühe mõtte. Ma olen ikka arvanud, et üks tegevus mida ma vabal ajal teen, on tennise mängimine. Aga pärast seda päeva, kui ma nägin lähedalt, kuidas Rafael Nadal palli tabab ja kuidas pall tema reketilt peale lööki ära lendab... See sundis mind ümber mõtestama, et okei, ma ikkagi ei mängi tennist, ma niisama toksin tenniseväljakul. Mida ma tahan öelda – ühe ja sama ameti harrastajad võivad olla väga erineva tasemega.

"Amet ei riku meest, kui mees ametit ei riku." – Eesti vanasõna