Estravel on kiusaja?! Vaata ja otsusta ise!

28.09.2019

Kas te mäletate kooliajast mõnda teistest suuremat ja tugevamat poisinaga, kes mingil veidral moel sai väiksemate ja väetimate kiusamisest rahulduse? Just nõnda on täiesti uskumatul kombel juhtunud Estravel AS-ga - temast on nimelt saanud pahatahtlik kiusaja.

Meie väike ettevõte on kenasti kahe ja poole aasta jooksul ajanud oma rida, oleme korraldanud Grupiostu Reise lehel WOWW.com. Kuni eile pöördusid meie poole murelikud WOWW kliendid ja uurisid, kas oleme oma firma Estravelile maha müünud, kas meie korraldatud reisid ikka toimuvad ja üleüldse nad ei saa hetkel aru, mis toimub! 

Pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna, klikka linkidele: WOWW.com vs vauu.ee  

Estraveli poolt äsja loodud grupiostu reiside leht on meie omaga suisa koomiliselt sarnane! Justnimelt "koomiliselt saranane" on tabav sõnakasutus, kuna leht on tehtud justkui meie nörritamiseks - sealt ka see kiusamise paralleel.

Konkurents on igapäevane asi ja ka meie ärilt on juba võetud paar korda Eestis snitti - see kõik on väga tervitatav! Aga Estraveli kopeerimisjuhtum tekitas meis täielikku hämmeldust: Pisidetailideni kopeeritud tekstid, kujunduselemendid, lehe ülesehitus jm eksitavad klienti sedavõrd, et ta ei saa aru mis toimub - ta oleks justnagu jõudnud WOWW lehele, aga samas ka mitte. 

Esmalt olime isekeskis segaduses ja ei osanud sellele selgitust leida. Estraveliga varasem kokkupuude puudub. Nüüd, kui üks päev on juba mööda läinud, siis on hakanud natukene asjasse selgust tulema ja paremat põhjendust polegi, kui, et aja jooksul suureks ja võimsaks sirgunud Estravel on muutunud kiusajaks.

Loomulikult on koolikiusamine olulisem probleem ja väga tervitatav, et sellele on üha rohkem viimasel ajal tähelepanu hakatud pöörama. Aga mida teha ärikiusamisega? Kui tuleb piltlikult öeldes täismehe mõõtu gümnaasiumi tsura ja hakkab alles algklassides käivat vahvat jõnglast kiusama?

Juriidiline pool on omaette teema, see on juristide pärusmaa - ma sellest hetkel (veel) üldse ei räägigi. Paks gümnaasiumi poiss võib ka algkooli jõnglasele "kogemata" otsa koperdada, ta seeläbi pikali maha lüüa - ja ikkagi puhta nahaga direktori juures pääseda, kui ta suudab ilusti seletada, et tema süü ei ole piisavalt tõendatud.

Mina isiklikult, paadunud optimistina loodan, et Estravel mõistab enda möödalaksmist ja pöördub ausate ärivõtete juurde tagasi.

HEAD INIMESED! PALUN AIDAKE EBAÕIGLUSE VASTU VÕIDELDA JA ANDKE FACEBOOKI KOMMENTAARIDES TEADA, MIDA ESTRAVELI KÄITUMISEST ARVATE!

Kristjan Kuutok

Vastutav reisikorraldaja
kristjan@woww.com

Kristjan Kuutok

Vastutav reisikorraldaja
kristjan@woww.com