Probleem 
Mina ja minu abikaasa Kristian olime aastaid tegelenud rendikinnisvara valdamisega, kuid tegevus oli pisut kaootline, juhuslik. Esiteks kippus osa renditulust kuhugi elamiseks lihtsalt ära hajuma. Teiseks polnud juhtimine süstemaatline - puudus järjepidev tegutsemine, regulaarne objektide hindamine, ühesõnaga mõningane perspektiivi puudus. Kolmandaks ja ehk isegi kõige olulisemana, ei olnud võimalik rahale saada tootlust ajal, kui kogusime parajasti uue kinnistu ostuks raha.

Mõne fondiga liitumine ei olnud meie jaoks mõeldav, kuna meie subjektiivsel hinnangul on fondid loodud selleks, et nende valitsejatele haldustasusid teenida. Ühel hetkel otsustasime, et vaja oleks koonduda teiste samasuguste investoritega.

Lahendus
Irooniliselt valisime oma partnerluse vormistamiseks just fondi juriidilise keha tüübi (see oli kõige optimaalsem) ja registreerisime 23.märtsil 2021 WOWW.com Usaldusfondi. Meie subjektiivsel hinnangul on WOWW teistsugune. Fondi eesmärk on teenida oma partnerite huve, seetõttu puuduvad fondil haldustasud(!), võetakse ainult 10% teenitud kasumist. AGA juhul, kui peaks tekkima selline olukord, et osaku hind langeb, maksame meie fondi valitsejatena ise, fondi investeerivatele partneritele 10% teenitud kahjumist. Ehk siis solidaarne suhe partneritega. 

Solidaarne tulemustasu skeem ning haldustasude puudumine on kindlasti unikaalne fondide kontektstis (Eestis vähemalt).

Ei midagi keerukat
WOWW fondi põhitegevus on iseenesest lihtne - me ostame, omame ja rendime kvaliteetset kinnisvara. Muidugi on siin konks selles, et kuidas seda kinnisvara valida - selle eest vastutab fondijuht Kristian Kuutok. Kristian sattus juba väikese poisina, isa käekõrval, kinnisvara arendama, küll oma pere tarbeks, aga siiski. Huvi kinnisvara vastu on olnud elukestev ja viimased 8 aastat oleme sellesse varaklassi oma isikliku investeerimisfirmaga investeerinud (fondi loomisele eelnevalt).

Rahaline vabadus
Rõõm on tõdeda, et 10.10.2021 seisuga on meil kokku #17 partnerit. Kõik meie omanikud on võrdsed, proportsionaalselt oma osalustele. Partnerite eesmärgiks on koguda raha tulevikuks ja kindlustada finantsvabadust. Inimeste igakuine säästmisvõime on üsna erinev, kuid keskmiselt on investoritel juba 10 aasta pärast prognoositav päris arvestatav raha juurdekasvu voog, selline, mis võimaldab neil näiteks soovi korral muuta oma päevatöö korraldust vms.

Tulevikuplaanid
10.jaanuaril avaldatakse varade nimekiri. Kevadsuvel 2022 on ka fondi enda kinnisvaral planeeritud investeerimisteemaline üritus, mis fondi liikmetele on tasuta.

#17 on teismeline number. Mõnes mõttes tundubki, nagu meie fond oleks justkui iseseisvunud ja jalad alla saanud, kuna abikaasaga kahekesi alustades oli see ikkagi ainult eraettevõtmine, nüüd juba tõeline partnerlus. Oleme ülimalt tänulikud, et inimesed on meiega otsustanud partnerlusse astuda ja rõõmsalt ootusärevad, et pidev kulgemine finantsvabaduse suunas ootab meid ees.

Kui tunned, et võiksid olla meie partner #18, siis külasta meie kodulehtewww.woww.com ja võta meiega ühendust.
Pildid / WOWW dot